Wytrzymałe wózki do hederów

PRODUKCJA, USŁUGI / INNE

Żniwa to niezwykle wymagający czas w kalendarzu każdego rolnika. Z tego względu niezwykle ważne jest posiadanie sprawdzonych maszyn, które umożliwią dokładne oraz szybkie zbiory plonów. Jak co roku rolnicy w całej Polsce poszukują sprawdzonych dostawców, oferujących wysokiej klasy urządzenia rolnicze oraz wózki do hederów, które umożliwiają ich transport.

Wózki do hederów – do czego służą?

Najprościej rzecz ujmując wózki do hederów służą do transportu wzdłuż dróg publicznych, ciężkich maszyn rolniczych, wykorzystywanych w czasie żniw do ścinania uprawianego na polu zboża. Ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy prawne zarówno hedery, jak i pozostałe urządzenia, które montowane są na ciągniku bądź kombajnie muszą być transportowane na przystosowanych do tego wózkach. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo poruszającym się wzdłuż dróg publicznych uczestnikom ruchu. Zderzenie z ważącym kilkaset kilogramów urządzeniem mogłoby spowodować nie tylko uszczerbek na zdrowiu, a wręcz spowodować natychmiastową śmierć. Z tego względu każde naruszenie przepisów karane jest dotkliwym dla kieszeni mandatem, a nawet odebraniem prawa jazdy.

Wózek do transportu hedera – czym jest?
Wózek do transportu hedera to specjalna, metalowa konstrukcja umożliwiająca szybki załadunek oraz rozładunek urządzenia służącego do cięcia zboża. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wózków do transportu hederów. To, który z modeli wybierzemy zależy jedynie od naszych indywidualnych potrzeb. W sytuacji, w której nie jesteśmy pewni tego, który z modeli spełni nasze oczekiwania możemy udać się do firmy Tucholski, która oferuje przymierzenie posiadanych modeli do wybranego przez klienta kombajnu.

Wózek jednoosiowy oraz dwuosiowy – rodzaje wózków do transportu hedera

Wózki jednoosiowe oraz wózki dwuosiowe  to tylko niektóre urządzenia znajdujące się w ofercie firmy Tucholski. Nazwa wskazuje, iż w przypadku wózka jednoosiowego mamy do czynienia jedynie z jedną osią czego konsekwencją jest jedną para kół. Co do zasady wózki te ze względu na rozmiar, przeznaczone są do transportu mniejszych hederów. Co więcej, w przypadku jednoosiowych wózków promień skrętu jest niewielki, co może powodować utrudnienia dla poruszających się po których, wiejskich dróżkach rolników. Wózek dwuosiowy

Posiadający dwie osie oraz dwie pary kół, znacząco wpływa na jaskość jazdy oraz możliwość manewrowania po wyboistych wiejskich dróżkach prowadzących na pole. Co więcej, wózki te są gwarancja lepszej przyczepności oraz stabilności.

Osobom niemogącym się zdecydować Tucholski poleca wózki tandem. Urządzenie to wyposażone jest w dwie, ułożone blisko siebie osie. Rozwiązanie to znacząco wpływa na stabilność podczas jazdy, a przy tym nie zajmuje zbędnego miejsca. Ułożone blisko siebie osie dają pozór jednej. Wózek tandem to połączenie funkcjonalności oraz nowoczesnego designu.

Oprócz opisanych modeli istnieje jeszcze jeden, zasługujący na wzmiankę. Jest nim wózek z czterema kołami skrętnymi. Cieszący się dużą popularnością pośród klientów model, wyróżnia się na tle pozostałych. Cztery koła, w które został wyposażony znacząco poprawiają komfort jazdy kierowcy. Poza tym wózki z czterema kołami skrętnymi są niezwykle łatwe w obsłudze oraz umożliwiają szybki załadunek oraz rozładunek hederów.

Przystawka do zbioru rzepaku – czym jest?
Okres zbioru rzepaku jest krótki. Z tego powodu praca w polu musi przebiegać w sposób sprawny oraz dokładny. Niestety w przypadku rzepaku problem stanowią osypujące się nasiona. Aby przeciwdziałać temu zjawisku rolnicy wykorzystują przystawki do zbioru rzepaku. Te niezwykle praktyczne urządzenia zbierają upadające nasiona na powierzchni stołu do zbioru rzepaku, dzięki czemu nie narażamy się na strat wynikające z upadku cennych ziaren na ziemię. Stoły do zbioru rzepaku wykonane z wysokiej klasy materiałów, odporne są na uszkodzenia. Wszystkie jego podzespoły zostały pokryte farbą proszkową, która chroni części przed szkodliwym działaniem korozji, wysokiej temperatury, chemikaliów oraz uszkodzeń mechanicznych. Ponadto urządzenia zostały wyposażone w zasilanie kos bocznych oraz zbiornik oleju do układu hydraulicznego, mieszczący do 9 litrów płynu.

Przygotowując się do corocznych zbiorów musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Zmienna pogoda wymusza na rolnikach szybkie działanie. Z tego względu przed rozpoczęciem sezonu warto sprawdzić wszystkie elementy służące do zbioru oraz urządzenia, które pozwolą nam przetransportować ciężkie elementy na miejsce żniw. Wózki do hederów odgrywają ważną rolę w tym procesie, gdyż umożliwiają szybki załadunek, a także komfortowy oraz bezpieczny transport kos służących do cięcia plonów. Zderzenie z wykonanym ze stali urządzeniem mogłoby zakończyć się tragicznie. Z tego względu polskie prawo zabrania przewozu zamontowanych na kombajnie sprzętu rolniczego. Działająca na polskim rynku firma od lat specjalizuje się w sprzedaży wysokiej klasy urządzeń, które odpowiednio serwisowane posłużą w gospodarstwie rolnym przez wiele dekad.   rapeseedvertical knifesingle axle trailerdual axle trailer4 wheel turn header trailertandem axle trailer

 

Dodaj komentarz