instalacje lpg płock, instalacja lpg płock, montaż lpg płock, lpg płock,

Instalacje LPG Płock- stawiaj na jakość!

MOTORYZACJA, USŁUGI / INNE

Obecnie coraz częściej słyszy się o montażu instalacji lpg w samochodach. W naszym otoczeniu powstaje coraz więcej warsztatów, które zajmują się montażem. Czym tak właściwie jest instalacja lpg i dlaczego coraz więcej kierowców się na nią decyduje? Oszczędność. Właśnie to słowo przychodzi na myśl, kiedy widzimy samochód z instalacją gazową. Ale czy faktycznie jest to bardziej oszczędne niż tradycyjne zasilanie benzyną? Poniżej kilka informacji, które warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na skorzystanie z montażu instalacji lpg.

LPG – co to właściwie jest i skąd się wzięło?

LPG jest skrótem od angielskiej nazwy iquefied petroleum gas. Co oznacza? Mieszankę propanu i butanu, który wykorzystujemy jako gaz. Jest jednak przechowywana w postaci ciekłej w pojemnikach pod ciśnieniem. Jak powstaje LPG? Jest to produkt uboczny, który wydobywa się przy rafinacji ropy naftowej, oraz przy uruchamianiu nowego odwiertu w złożach gazu ziemnego. Początkowo był wykorzystywany i sprzedawany jako paliwo do kuchenek gazowych. Historia LPG sięga aż 1910 roku, kiedy to amerykański chemik Walter Snelling odkrył istnienie propanu wskutek analizy chemicznej benzyny. To właśnie jemu zawdzięczamy początek istnienia instalacji gazowej.

instalacje lpg płock, instalacja lpg płock, montaż lpg płock, lpg płock,

LPG instalacja Płock- jak to działa?

Po zapoznaniu się z krótką historią i początkami instalacji lpg, należy zwrócić uwagę w jaki sposób wygląda jej montaż i praca. Przede wszystkim w celu założenia instalacji gazowej należy udać się do fachowców, którzy profesjonalnie zamontują każdą część zasilania. Gaz sam w sobie jest niebezpieczną substancją, nie należy więc korzystać z usług mało sprawdzonych fachowców, lub o niekorzystnej opinii. Warto więc poświęcić trochę więcej środków i zadbać o bezpieczeństwo swoje, oraz wszystkich użytkowników zarówno auta, jak i uczestników ruchu drogowego. Jak działa instalacja gazowa? LPG znajduje się w stanie ciekłym w zbiorniku. To właśnie stamtąd przechodzi do reduktora przez wielozawór. W trakcie suwu ssania do silnika dostarczana jest mieszanina powietrza z paliwem (w tym przypadku lpg) za pomocą dolotowego kolektora, następnie przez ssące zawory aż do cylindra.

Płock – gdzie założyć instalację gazową? 

Przede wszystkim należy udać się do fachowców, którzy zadbają o każdy szczegół instalacji gazowe, co pozwoli na bezpieczne przemieszczanie się na drogach. Koszt instalacji LPG waha się od 2 000 do 3 000 tysięcy. Są to jednak ceny szacunkowe, ponieważ do każdego rodzaju silnika należy podejść indywidualnie. Kwota, którą należy przeznaczyć na instalację gazową związania jest także z modelem i rocznikiem auta, a także z wielkością butli zamieszczonej w aucie. Montaż LPG w Płocku (https://trojanplock.pl/) wiąże się z wieloma korzyściami. Poniżej kilka z nich:

  •  kwota za tankowanie auta niższa o ponad połowę (porównując ceny gazu, oraz benzyny)
  • tania eksploatacja instalacji gazowej
  • profesjonalny montaż i gwarancja bezpieczeństwa
  • regularny przegląd instalacji gazowej
  • zbiornik gazowy schowany jest w miejscu koła zapasowego, a więc nie zajmuje dużo miejsca
  • wlew gazu jest zamontowany pod klapką wlewu benzyny, a więc na pierwszy rzut oka nie widać w jaki sposób jest zasilane auto

Dlaczego akurat w Płocku najlepiej założyć instalację gazową w swoim aucie? Na miejscu otrzymamy profesjonalną obsługę, która doskonale zna się na swojej pracy. Fachowcy sami dobiorą, oraz zaproponują najlepszy rodzaj instalacji w zależności od silnika i rocznika auta. Dodatkowo otrzymujemy gwarancję bezpieczeństwa, oraz możemy umówić się na pierwszy, oraz kolejne przeglądy całej instalacji gazowej.

Dodaj komentarz