biegły sądowy grafolog, biegły grafolog, ekspertyzy grafologiczne, grafolog cennik, grafolog, Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz

Grafolog biegły sądowy- Czym zajmuje się ten specjalista i jakie ma znaczenie w przewodzie sądowym?

USŁUGI / INNE

W wielu przypadkach podczas rozpraw sądowych potrzebna specjalisty, takiego jak biegły sądowy grafolog. Dzięki takiej osobie wiele spraw może zostać wyjaśnionych, a pomoc takiej osoby może bardzo pomów sądowi w podjęciu właściwego wyroku. Kim jest biegły grafolog i jakie zadania należą do niego?

Czym jest grafologia?

Grafologia to przede wszystkim jedna z technik śledczych, bardzo ważna na przykład w sądownictwie. Biegły sądowy grafolog to osoba, która pracuje w sądzie i wykonuje ekspertyzy grafologiczne na zlecenie sądu, bądź prokuratora. Bez wątpienia biegły grafolog to osoba rzetelna, kompetentna, a także odpowiedzialna. Od dokumentu wystawionego przez takiego specjalistę wiele zależy w przewodzie sądowym. Do zadań grafologa zaliczyć można na przykład sprawdzanie podpisu na umowach, sprawdzanie ważności testamentu i wiele innych działań. Bardzo często współpracę grafologa z różnego rodzaju służbami szczególnie widać w kryminalistyce. Przykładowo dana osoba mogła popełnić samobójstwo i zostawić list, jednak rodzina nie zgadza się z jego prawdziwością i twierdzi, iż doszło do morderstwa. W takiej sytuacji grafolog sprawdza, czy dana osoba faktycznie mogła napisać list, i czy pismo jest autentyczne. W wielu przypadkach grafolog może określić na przykład okoliczności napisania listu oraz to, czy pisaniu towarzyszył pośpiech, niepokój, czy też inne emocje. Może się także okazać, iż przedstawione na kartce pismo w ogóle nie należało do osoby zmarłej. W tej sytuacji rodzina może skierować sprawę na dalsze tory oraz wszcząć poszukiwania osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Co ciekawe, dzięki grafologowi śledztwo może mieć zupełnie innych, niż dotychczas charakter. Tego typu sprawami zajmuje się grafologCennik uzależniony jest od stopnia umiejętności i rodzaju pracy takiej osoby. W wielu przypadkach skorzystanie z jego usług może być jednak opłacalne i dawać światło na zupełnie nowe tory.

biegły sądowy grafolog, biegły grafolog, ekspertyzy grafologiczne, grafolog cennik, grafolog,    Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz

Jakie są zadania biegłego grafologa w sądzie?

Głównym zadaniem, jakie należy do grafologa, jest ocena pisma zupełnie tak, jak w przypadku grafologa wykonującego na przykład wolny zawód. W pracy tej głównym zadaniem jest ocena, czy dana próbka tekstu lub podpis należy do danej osoby, czy też nie. W wielu przypadkach dzięki pomocy grafologa wyjaśnić można wątpliwości dotyczące autentyczności danego pisma. To niezwykle ważna czynność podczas badania autentyczności podpisu ważnych dokumentów, podpisów, czy umów. Dodatkowo grafolog sądowy zajmuje się także badaniem autentyczności maszynopisów. W tej sytuacji badane ą różne materiały, które mogłyby tworzyć całość tekstów. W pracy grafologa bardzo ważne jest tworzenie protokołów badania, które określają stopień prawdziwości danego podpisu. Taki dokument zawiera najistotniejsze informacje dotyczące prawdziwości pisma, czy też dokumentu. Co ciekawe, do pracy grafologa należy także stwierdzenie tego, czy dany maszynopis pochodzi z konkretnej maszyny do pisania. Niezwykle szeroki zakres obowiązków wykonywanych przez grafologa sprawia, że jest to zawód niezwykle wymagający, ale także powszechnie szanowany. Ekspertyzy grafologiczne mają ogromne znacznie w przewodzie sądowym.

Dlaczego zawód grafologa sądowego jest tak potrzebny?

Zdaniem ekspertów, zawód grafologa to niezwykle istotny zawód, gdyż w przypadku wielu spraw sądowych badanie pisma może stanowić ważny element sprawy sądowej. Działania grafologa pozwalają na stwierdzenie wielu sprzeczności i niedomówień. Biegły sądowy grafolog to zawód powszechnie szanowany, jednak z pewnością można zakwalifikować go do grona zawodów trudnych i wymagających. Na grafologu, zwłaszcza pracującym w sadzie ciąży niestety duża odpowiedzialność. Nie każdy dysponuje odpowiednimi właściwościami psychicznymi, dlatego każdego roku z zawodu rezygnuje spory odsetek osób upoważnionych do wykonywania tego zawodu. Wymienione powyżej czynności to jedynie nieliczne z tych, które wykonuje grafolog. Cennik specjalisty uzależniony jest zazwyczaj od stopnia umiejętności, kompetencji, a także miejsca pracy grafologa.

W jaki sposób można rozszyfrować pismo?

Pora na odkrycie rąbka tajemnicy z pracy grafologa. W jaki sposób osoba taka interpretuje niezgodność lub zgodność pisma? Ogromną uwagę przykłada się tutaj do sposobu pisania dużych liter. Jeżeli osoba pisze duże litery, może oznaczać to, iż jest śmiała i nie ma zahamowań społecznych. Jeżeli jednak pismo jest małe, może wskazywać to z kolei na opory osoby przed środowiskiem, różnego typu sytuacjami, a także przed otwarciem się na otoczenie. U osoby niepewnej prawy margines będzie także szeroki. Jeżeli osoby praworęczne stosują pismo lekko odchylone ku lewej stornie, może wskazywać to z kolei na chęć wyróżnienia się z otoczenia oraz na zyskanie indywidualności. Z kolei pismo, które pochylone jest ku prawej stronie, może oznaczać na to, iż osoba ma ogromną potrzebę komunikacji i nawiązywania nowych znajomości. Ważna jest także wielkość oraz równość kropki, jaka kładziona jest nad literką ,,i”. Może ona świadczyć o problemach związanych z osobowością.

Dodaj komentarz