wąska folia, wąskie rękawy, taśma ostrzegawcza, rękaw foliowy, taśma foliowa, folia LDPE, worki foliowe

Folia – czyli połączenie prostoty i funkcjonalizmu

PRODUKCJA, USŁUGI / INNE

Szukasz materiału, za pomocą którego łatwo zabezpieczysz transportowany towar? Zależy Ci na trwałym i mocnym opakowaniu, który na dodatek dopasuje się do kształtu towaru i jednocześnie pozwoli Ci na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca? „Sparzyłeś się” na tradycyjnych kartonach i opakowaniach plastikowych? Opakowania foliowe to rozwiązanie dla Ciebie!wąska folia, wąskie rękawy, taśma ostrzegawcza, rękaw foliowy, taśma foliowa, folia LDPE, worki foliowe


 Mała, lecz funkcjonalna. Wąska folia, rękaw foliowy.

Folia to szczególny rodzaj tworzywa sztucznego. Składa się z jednej, bądź kilku warstw, które decydują o wytrzymałości i rozciągliwości folii. Folia może być barwiona (na przykład folia ostrzegawcza), bądź też zupełnie przezroczysta (tutaj doskonałym przykładem jest folia stretch).

Klasyczna folia może mieć też zróżnicowaną budowę. Rękaw foliowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z produktami wąskimi i podłużnymi. Tego typu opakowania wyglądają jak wąskie rękawy, z czego też wzięły one swoją nazwę.


Specyficznym rodzajem folii, jest folia LDPE. Jest ona tańsza i łatwiejsza w produkcji, ale też posiada o wiele lepsze właściwości ochronne od tradycyjnych folii. Jedna folia LPDE doskonale nadaje się do kilku zastosowań. Może ona jednocześnie służyć jako folia ochronna, bądź też – jako folia o właściwościach antykorozyjnych.

Folia to też… worki foliowe – które tak często wykorzystujemy na co dzień w wielu zastosowaniach domowych. Przechowujemy w nich żywność (bardzo często robią to też supermarkety), pakujemy do niej śmieci a także wykorzystujemy ją do ochrony niewielkich urządzeń elektronicznych (np. folia bąbelkowa).

Alternatywa dla folii?

Czy istnieje jakakolwiek sprawdzona alternatywa dla folii? Owszem – wiele osób uważa, że nie do końca skutecznie zabezpiecza ona produkty i urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak folie kilkuwarstwowe i tak doskonale sprawdzają się w tej roli, zabezpieczając przewożony towar.

Czy istnieje jakakolwiek alternatywa dla folii? Jeśli wziąć pod uwagę wytrzymałość, to – z punktu widzenia Klienta – może ją zastąpić duże opakowanie kartonowe, bądź plastikowe. Jednak w praktyce opakowania te zajmują znacznie więcej miejsca i nie są zbyt wygodne w transporcie.

Dlaczego warto wybrać folię?

Istnieje kilka powodów, dla których warto wybrać klasyczną folię:

  1. Jest ona lekka i zapewnia maksimum ochrony.
  2. Nie zajmuje dużo miejsca i umożliwia zabezpieczenie towarów o przeróżnych kształtach (na przykład wąska folia).
  3. Jest tania a przez to… jednorazowa. Łatwo ją ściągnąć z opakowanego produktu i łatwo za jej pomocą opakować ów produkt.
  4. Doskonale chroni przed wilgocią, co jest zasługą polietylenu – tworzywa sztucznego dominującego w jej składzie.

Jeśli szukają Państwo więcej informacji na temat folii, jej zastosowań i dostępnych na rynku produktów, zapraszamy na stronę www.gamixfolie.pl

Dodaj komentarz