firana, firany, zasłona rzymska, zasłony rzymskie, plisa, plisy, dywan, dywany, moskitiera, roleta dzień noc, yankee candle, gerlach, firana Płock, firany Płock, zasłona rzymska Płock, zasłony rzymskie Płock, plisa Płock, plisy Płock, dywan Płock, dywany Płock, moskitiera Płock, roleta dzień noc Płock, yankee candle Płock, gerlach Płock, szycie firan płock,

Wybierz firany i dywany – stwórz ekskluzywne wnętrze

DOM, USŁUGI / INNE

Wnętrze domu lub mieszkania to niebagatelna przestrzeń, która w istocie staje się małym światem, obłokiem relaksu i azylem. To w nim czujemy się bezpiecznie, to ono powinno być odbiciem naszych marzeń, pasji i charakteru. Zwykłe pomieszczenia mogą stać się wyjątkowymi i absolutnie własnymi, jeśli w aranżację włożymy całe swoje serce i wybierzemy produkty, które pomogą stworzyć oczekiwaną atmosferę. Nic nieznaczące okno może stać się czarodziejskim dzięki firanom, a podłoga może odgrywać iście artystyczną rolę ożywiającą wnętrze, jeśli postawimy na dywany o nietuzinkowych wzorach. Podpowiemy jaką rolę w aranżacji odgrywają rolety rzymskie i w których pomieszczeniach doskonałym rozwiązaniem okażą się zasłony-słowem pokażemy, jak urządzić pokoje, kuchnie i salony marzeń.

Firany, rolety rzymskie a może zasłony?

Śmiało można stwierdzić, że ile gustów, tyle rozwiązań. Kluczem do dobrego wyboru będzie po pierwsze to, czy wolimy klasykę, czy też zdecydowanie stawiamy na styl skandynawski lub minimalistyczny. Dla pierwszych idealne okażą się firany, które pięknie i subtelnie przesłonią okna, a jednocześnie nadadzą wnętrzu nienarzucającej się elegancji. Z kolei osoby o modernistycznych gustach z powodzeniem mogą postawić na rolety rzymskie — niebywale wytworne, stworzone dla wymagających i oczekujących śmiałych, acz doskonale zaprojektowanych rozwiązań.

Zupełnie inną sprawą są zasłony, które idealnie sprawdzają się we wszystkich stylizacjach. Kryje się w nim niebywały potencjał, który dzięki różnorodności tkanin może przybrać dowolną formę i odegrać wyznaczoną rolę. Innymi słowy, zasłony mogą stać się wyrazistym akcentem we wnętrzach skandynawskich lub też subtelnym i wytwornym dopełnieniem w aranżacjach tradycyjnych.

Należy także pamiętać o roli, którą odgrywają zarówno firany, jak i rolety rzymskie, a mianowicie o kontroli i sterowaniu światłem słonecznym. W małych pomieszczeniach jest ono wręcz pożądane, podobnie jak we wnętrzach skierowanych na stronę północną. W tych przypadkach należy zwrócić uwagę na tkaninę, która powinna być lekka i prześwitująca. W pokojach mocno nasłonecznionych zbawienne okażą się rolety rzymskie, a także grubsze firany.

Nowoczesne dywany pełne stylu

Nie jest prawdą, jakoby dywany były reliktem przeszłości, wprost przeciwnie, to one zmieniają podłogę w miękką, puchową przestrzeń, która pieści nasze stopy. Szukając mocnych akcentów, które byłyby charakterystyczne dla danego wnętrza to właśnie dywany są tymi, na które warto zwrócić uwagę. W pokojach dziecięcych stają się miejscem beztroskiej zabawy, w sypialniach pozwalają na miłe rozpoczęcie dnia, a w salonach stają się wytwornym akcentem. Wybierając swój dywan zwróćmy uwagę na jego rozmiar – nie jest pożądane, by jakaś jego część musiała być schowana pod meble. Kolorystyka może być stonowana — szczególnie jeśli inne dodatki mają mocny charakter lub też frywolna i ożywiona — jeśli całość aranżacji jest utrzymana w monotematycznych barwach.

Dodaj komentarz